Üdvözlöm a weboldalamon!

Barbara vagyok. Lószőrből, gyöngyből ékszereket; üvegképeket gravírozok és rézből domborításokat készítek. 

 Lószőrékszer

Se nem képzőművész, se nem iparművész- csak egy alkotó ember, aki 1993-ban találkozott először e népi mesterséggel egy nyári táborban. Németh György népművész tanította meg az ékszerkészítés alapjait Dunakilitin.  Az egy hetes tábor alatt mesterműveket még nyilván nem készíthettünk, de a következő évben újra ott voltam és fejlesztettem a tudásom, egyre több és egyre jobb ékszereket készítettem.

Az évek alatt tulajdonképpen  meg lehet tanulni a mesterség csínját- bínját, gyakorlat teszi a mestert- bár nem lettem a Népművészet Mestere, mivel stílusomban nem a hagyományokat követtem, csak a csomók olyanok, ahogy régen készíthették ezeket az ékszereket.

Eleink itt a Kárpátmedencében ezt a csomózós technikát alkalmazták, míg nyugatabbra inkább fonott ékszereket készítenek és nem tudnak nagy múltra visszatekinteni. A magyarok és keleti népek felhasználták a ló szőrét is és erős kötelékeket alakítottak ki, melyeket nem különösebben díszítettek ékszereikben.


Én egyedi, gyöngyös lószőr ékszereket csinálok, melyek tetszetősek, változatosak és a természetes anyagok kedvelői érdeklődéssel és szeretettel fogadják.

Számos kiállításon mutattam be munkáimat Magyarországon és külföldön is, ill. vásárokon is részt vettem régebben.

1999-ben megírtam első szakkönyvemet, mely sokaknak kedvet adott a mesterség elsajátításához.

2010- ben állítottam össze Cd-met, melyen videós segítség is van a képek és leírások mellett. Komplett oktatóanyag.2012-ben az anyag kibővült és már DVD-re fér csak rá.

2014-től "stílust váltottam": a makramécsomózásos karkötők mellett többféle fonást is alkalmaztam karkötőimben. EZek kevésbé gyöngyösek, hangsúlyosabb a lószőr, és színeket is kombinálok. Szeretem a hármas fonás mellett az ötösfonást és a gömbölyű fonást is. Ezek a karkötőim is megtekinthetők a képtáramban, ill. a FB-os oldalamon.

 

Rézdomborítás

2000-ben tanultam meg Nyers Csaba Károly rézplasztikustól a rézdomborítás technikáját, mely erősebb mozdulatokat igényel a pihekönnyű ékszerek készítésénél. Igencsak meg kell nyomni a nehéz vaseszközöket a rézlapon, mely egy gumilapon pihen és azon domborodik ki vonalvezetésem nyomán.

Készítettem kisebb és nagyobb alkotásokat: tükröket, lovas és turulos képeket. Elkészítettem egy nagy, 2 m hosszú faliképet is a 12 állatövi jeggyel, illetve elkészült a Kis Arkanum is /Tarot/ rézben. Régebben antikoltam, ma már meghagyom a vörösréz ragyogó csillogását és csak lakkal kezelem a felületet.

Ma leginkább csinos dobozkák tetejére készítek rézdomborítást, de rendelésre készítek egyéb tárgyú rézképeket.

Amennyiben érdekli Kedves Látogatómat bármelyik termék, keressen emailben vagy telefonon.

Újdonságok

Bojtos kulcstartók és házikedvenc szőrök

2021.05.17 21:01
Az elmúlt években leegszerűsítettem bizonyos ékszereket. A díszítettség már kevésbé volt fontos...

Új tapasztalat

2016.06.24 19:47
Miután rendeltek egy fonott karkötőt, én elkészítettem. Ámbár budapesti az illető, nem volt...

Lószőrékszer készítő tanfolyami felhívás

2015.06.11 11:09
Lószőrékszer készítő tanfolyam alapja a 3 alaptechnika és számos fogás elsajátítása, amit sehol...

Hányféle megoldás létezik?

2015.01.22 11:40
Nos, mindenre több megoldás létezik, és ez így van az én kínálatomban is. Amikor jönnek mindenféle...

új termékek a készletben!

2014.12.30 15:24
Az utóbbi hetekben ráálltam a szélesebb makramékarkötők készítésére. Az alapanyag természetesen itt...

2015- től rendkívüli kedvezménnyel juthat hozzá a vékonyabb karkötőkhöz!

2014.12.30 15:22
Akciós vékony lószőrkarkötők! 5500 Ft helyett 2015-től 4000 fT-os áron kapható! Ne hagyja...

Kellemes Karácsonyi készülődést!

2014.12.12 10:06

Az én lovam rajzpályázat nyertesei 2013-ban

2013.04.27 12:48
A szavazás lezárult a Facebookos oldalon. A beküldött rajzok itt tekinthetők...

Rajongói oldal

2013.03.28 11:18
Mint sok más készítőnek, nekünk is van rajongói oldalunk a facebookon, ahol mindig alegfrissebb...

Megjelent DVD-n is a lószőrékszer oktató anyag

2013.03.26 18:29
Kedves Érdeklődő!   Budapesten oktatom az ékszer készítést- egyéni és csoportos...